Ogród Pożegnań
ceremonie@izabelajachnicka.pl
tel. +48 791 777 302
Celebrantka pogrzebów humanistycznych Jachnicka

Ile kosztuje pogrzeb humanistyczny?

Cena indywidualnie zaprojektowanej i prowadzonej przez celebrantkę osobistej ceremonii pożegnania jest w dużej mierze uzależniona od stopnia złożoności ceremonii oraz czasu pracy niezbędnego na jej przygotowanie (o tym ile pracy wymaga przygotowanie dobrej, czułej i dopracowanej do najmniejszego detalu ceremonii osobistego pożegnania przeczytasz tutaj).

Zazwyczaj wynosi ona od 2500 do 3800 zł

CO wchodzi w skład ceny?

Ogród Pożegnań humanistyczne ceremonie pogrzebowe
Czas poświęcony na przygotowanie ceremonii

Wywiady z najbliższymi członkami rodziny i przyjaciółmi, stworzenie indywidualnego scenariusza ceremonii, opracowanie indywidualnych rytuałów przejścia, napisanie mowy pogrzebowej, kontakt z Domem Pogrzebowym, zebranie i przygotowanie potrzebnych do ceremonii materiałów.
Cena 1 godziny mojej pracy to 70 zł.

Przeprowadzenie ceremonii

W zależności od czasu trwania ceremonii, jej typu (wieczór pamięci, ceremonia pogrzebowa, pochówek na cmentarzu) oraz tego, czy jest ona prowadzona przez celebrantkę samodzielnie, wraz z członkami rodziny lub jest współcelebrowana z kapłanem, cena wynosi od 500 do 1500 zł.

Ceremonies in English are charged separately.

Koszty materiałów

Do ceny ceremonii wliczone są koszty jednorazowych materiałów wykorzystywanych w ceremonii, tj. płatki kwiatów, świece cerkiewne, wykonanie na zlecenie powiększonego zdjęcia, itp.

Co nie jest wliczone?

Koszty dojazdów poza Warszawę i ewentualnych noclegów, koszty wynajęcia miejsca ceremonii (jeśli odbywa się ona w nietypowym miejscu, np. w sali kinowej lub w galerii sztuki).

Prowadzę również indywidualne konsultacje dotyczące osobistych ceremonii pożegnania oraz tworzę rytuały na potrzeby klienta.

  • Cena indywidualnych konsultacji wynosi od 100 do 150 zł za 1-godzinną konsultację.
  • Przy projektowaniu indywidualnej ceremonii lub poszczególnych rytuałów pożegnania na zamówienie klienta cena jest ustalana indywidualnie według stawki 70 zł za każdą godzinę pracy i wynosi zazwyczaj od 350 do 500 zł.

Jak pracuję nad rytuałem?

Ceremonia pogrzebowa to jeden z najważniejszych rytuałów przejścia w naszym życiu. Nikt nie planuje ślubu na podstawie przesłanej e-mailem ankiety, dlaczego więc mielibyśmy godzić się na takie półśrodki w przypadku pożegnania z ukochaną osobą?

Dla mnie podstawą do budowania rytuału pożegnania jest spotkanie z Wami (w realnym świecie lub online) i rozmowa. Na jej podstawie,
a także na podstawie zdjęć i pamiątek po Zmarłej / Zmarłym planuję scenariusz i wszystkie elementy ceremonii.

Tworzę i prowadzę pogrzeby humanistyczne w duchu „slow farewell”. Spokojne, piękne, osobiste ceremonie nastawione na przeżycie pożegnania z ukochaną osobą w bezpiecznej, empatycznej atmosferze.

Pracuję w oparciu o współczesną wiedzę na temat żałoby. Wykorzystuję rytuały ułatwiające wspólne wyrażanie emocji i wzmacniające poczucie wspólnoty.

Mistrzyni świeckiej ceremonii pogrzebowej

Pamiętaj! Wybierając mistrza ceremonii pogrzebowej wybierasz towarzysza i przewodnika tej trudnej drogi. Ważne więc, aby jego filozofia życiowa i wrażliwość odpowiadała Twojej wrażliwości.